Spotkanie autorskie z Krystyną Śmigielską

7 maja przedszkolaki z Nowej Wsi oraz z Rozdrażewa miały przyjemność poznać Teklę, porcelanową lalkę, która uczyła jak dążyć do realizacji marzeń. Historię Tekli, niechcianego prezentu, przedstawiła sama autorka bajki Krystyna Śmigielska. Pisarka zafascynowała dzieci kaczorem o imieniu Kwako, który również jest bohaterem bajki Pani Śmigielskiej. Kwako nauczył dzieci piosenki o sobie oraz kwakowego języka. Pisarka, na zakończenie zaprosiła dorosłych uczestników spotkania do zapoznania się z jej utworami skierowanymi do tejże grupy wiekowej.

Okazją do spotkania z pisarką był zbliżający się „Tydzień Bibliotek”, promujący czytelnictwo i zachęcający do częstych odwiedzin bibliotek. Spotkanie z autorką opowieści w Nowej Wsi odbyło się w  bibliotece. Natomiast w Rozdrażewie, ze względu na dużą liczbę przedszkolaków, pisarka zagościła w placówce przedszkolnej.

Krystyna Śmigielska pisze dla dzieci i dorosłych. Krakowskie wydawnictwo "Skrzat" wydało dla dzieci i młodzieży: „Tekla”, „Węszący Renifer, czyli tydzień z ciocią Julią”, „Skarb z leśnego grobowca” oraz dla dorosłych: „Berżeretka bez przepisu” i "Ty to głupia jesteś”.  Pisarka z dużym poczuciem humoru uczy wrażliwości na piękno świata, wrażliwości na słowo i piękno literatury.