Ferie w Bibliotece. Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim.

W piątek 27 lutego nasza Biblioteka organizuje spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim. Na spotkanie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym, z klas I-III szkoły podstawowej oraz ich rodziców.
Kiedy? - 27.02.2015 r., godz. 13:00,
Gdzie? - Sala Wiejska w Rozdrażewie.
Wstęp wolny.
Zapraszamy.
Łukasz Wierzbickiopracował reportaże Kazimierza Nowaka z jego podróży do Afryki. Wydał je w opatrzonej własnym wstępem książce Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd. W książce Afryka Kazika przedstawił przygody Kazimierza Nowaka w formie opowiadań dla dzieci, a w książce Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa opisał losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa. Powieść dla dzieci zatytułowaną Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana. Historia prawdziwa osnuł na relacjach Jana di Piano Carpini i Benedykta Polaka z historycznej podróży do Imperium Mongolskiegoj w latach 1245-1247. W bajce Wróżby dla Kuźmy opisał dalsze losy bohaterów powieści o Benedykcie Polaku. W 2011 roku zebrał i zredagował reportaże Haliny Korolec-Bujakowskiej z jej pionierskiej wyprawy motocyklowej do Chin z lat 1934-1936. Jej przygody opisał również w powieści dla dzieci zatytułowanej Machiną przez Chiny.

Podczas spotkań autorskich łączy elementy wykładu, prezentacji multimedialnej i inscenizacji historycznej.