Spotkanie Klubu Podróżnika PIĄTA STRONA ŚWIATA oraz koncert MARCINA SZYNDROWSKIEGO 3 listopada 2012 r.

Początek listopada to czas zadumy, refleksji nad światem, nad samym sobą, nad sensem istnienia, nad przemijaniem. W takim też klimacie odbyło się kolejne spotkanie Klubu Podróżnika „Piąta Strona Świata”. Tym razem uczestnicy zostali zabrani w multimedialną i wirtualną podróż po Ziemi Świętej, kolebki trzech monoteistycznych religii świata: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. O swojej podróży do Izraela opowiedziała zebranym mieszkanka Rozdrażewa Sylwia Nawrocka. Uczestnicy z zaciekawieniem słuchając opowieści zadawali liczne pytania, także te o koszty takiej podróży. W drugiej części spotkania przy dźwiękach gitary i śpiewu powędrowaliśmy w cudowny świat muzyki. Marcin Szyndrowski zaprezentował własną twórczość oraz dwie kompozycje do utworów Agnieszki Osieckiej „Ktoś umarł” i Antoniego Lange „W każdej chwili żywota”. Zachwycona koncertem publiczność nagrodziła artystę gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania była kawa oraz herbata i woda z lodowca przywieziona przez Senakę Rajapaksa ze Sri Lanki. Wprowadzeni w refleksyjny nastrój poezji śpiewanej uczestnicy jeszcze długo rozmawiali o problemach współczesnego świata.

Marcin Szyndrowski ur. 22.02.1979 roku w Miliczu. Ukończył studia na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Filologia Polska o specjalizacji teatrologicznej. Nauczyciel i dziennikarz. Współpracował m. in. z Teatrem Chleba (Wrocław); Teatrem im. Jana Kochanowskiego (Opole); SMP (Opole); Gazetą Wyborczą (Opole); NTO (Opole); Tygodnikiem Lokalnym Głos Milicza. Obecnie jest dziennikarzem gazety lokalnej Rzecz Krotoszyńska. Poezją śpiewaną zafascynował się na studiach. Kilka piosenek zostało wyróżnionych na przeglądach piosenki studenckiej w latach 1999-2000.