Kalendarz wydarzeń w gminie Rozdrażew

Warsztaty fotograficzne 06 - 30 czerwca 2011 r.

Warsztaty fotograficzne zorganizowane w ramach projektu” Magia Obiektywu” były wielką atrakcją tegorocznych wakacji. Już pierwszego dnia po ogłoszeniu zgłosiło się więcej chętnych niż zaplanowano miejsc. Projekt zakładał, że w warsztatach weźmie udział 20 osób tj. 4 grupy po 5 osób. Każda grupa odbędzie 15 godz. warsztatów podczas których uczestnicy zdobędą umiejętności w zakresie: dobierania prawidłowej kompozycji zdjęć; wykorzystania dostępnego sprzętu technicznego i oświetleniowego (światła punktowe, blendy, dyfuzory, softboxy, plastry miodu); wykorzystania światła naturalnego; wykorzystania najprostszych rozwiązań w fotografii reklamowej; wykorzystania oprogramowania komputerowego w korekcji obrazu, uzyskiwania efektów specjalnych, modyfikacji obrazu; prawidłowego archiwizowania zdjęć i ich opisywania. Podczas zajęć uczestnicy wykonali ok. 6 tys. zdjęć z których wybrano 150 zdjęć najlepszej jakości na powarsztatową wystawę fotografii.

Projekt został sfinansowany w ramach konkursu grantowego „Aktywna Biblioteka” prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.