Spotkanie autorskie z Iloną Felicjańską.

26 maja br. w ciepły poniedziałkowy wieczór do Sali Wiejskiej w Rozdrażewie przybyło liczne grono matek i innych osób towarzyszących by świętować Dzień Matki . Organizatorzy - Rada Kobiet Gminy Rozdrażew, Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Rozdrażew oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rozdrażewie - przygotowali wyjątkowe atrakcje. Chór ZSP w Rozdrażewie pod dyrekcją Piotra Ratajczaka dał bardzo profesjonalny występ. Usłyszeliśmy m.in.: Pod borem, Nie smuć się dziewczyno, Leć muzyko i Kochana mamo dla Ciebie majowe kwiaty. Wzruszona i zachwycona publiczność zgotowała owację na stojąco. Następną atrakcją wieczoru było spotkanie z zaproszoną przez Bibliotekę Iloną Felicjańską, znaną modelką i celebrytką, która w ciągu ostatniego roku wydała trzy książki Wszystkie odcienie czerni, Cała prawda o … oraz Jak być niezniszczalną.  Pani Felicjańska swoją opowieść rozpoczęła od wspomnień z dzieciństwa. Urodziła się i wychowała na wsi, gdzie jedynym miejscem do spędzania wolnego czasu była biblioteka i bardzo chętnie w niej przebywała. Kiedy w 1993 roku zdobyła koronę II wicemiss Polonia zaczął się czas licznych sukcesów. Pracowała jako modelka w Polsce i w Europie a także jako współprowadząca program „Na każdy temat” z Markiem Szczygłem.  Po pewnym czasie stresy i kłopoty zaczęła leczyć alkoholem co doprowadziło ją do choroby. Bardzo szczerze i otwarcie opowiedziała o swoich problemach i o tym, że jest od 3 lat niepijącą alkoholiczką. Mówiła o procesie uzależniania i chorobie alkoholowej. Przestrzegała przed serwowaniem małym dzieciom szampana bezalkoholowego, bo „to jest przyzwyczajanie do picia i uczenie, że żadna impreza nie może się odbyć bez alkoholu, toastu i kieliszków”. Zwróciła uwagę na zbyt łatwy dostęp do alkoholu w naszym kraju, że alkohol nie powinien być sprzedawany na stacjach benzynowych, że nie powinno być tak wielu punktów sprzedaży i powinno się wprowadzić sprzedaż alkoholu np. do 20:00. Po spotkaniu można było nabyć książki, które autorka z radością podpisywała.