Klub Czytających Rodzin
“Poczytaj mi…”

Więcej ›

Klub Podróżnika
“Piąta Strona Świata”

Więcej ›

Kółko Astronomiczne
“Kasjopea”

Więcej ›

Dyskusyjny Klub Książki

Więcej ›

Przegląd Amatorskiej
Twórczości Artystycznej

Więcej ›

Spotkanie z Agnieszką Lingas Łoniewską

Data publikacji:

W środę (9 listopada 2016) Gminną Bibliotekę Publiczną w Rozdrażewie odwiedziła pani Agnieszka Lingas-Łoniewska pisarka, autorka sławnych „Zakrętów losu”, rozchwytywanego „Piętna Midasa” czy wyjątkowego „Skazani na ból”.

Spotkanie z Panią Agnieszką trwało niemal dwie godziny. Podczas tego czasu autorka opowiedziała o swoich początkach jako pisarka. Wspominała, że jej przygoda rozpoczęła się już w czasach dziecięcych gdzie wybujała wyobraźnia znalazła ujście na kartkach zeszytu. Po parunastu latach wyjątkowa wyobraźnia przerodziła się w opowiadania pokazywane koleżankom, następnie w rozdziały publikowane na blogu aż do momentu gdy historie pisane dla własnej radości zostały wydane jako pełnoprawne książki. Teraz pisanie jest dla pani Agnieszki swoistą pracą, z której czerpie niemałą przyjemność i satysfakcję. Autorka uchyliła przybyłym rąbka tajemnicy o utworach, które dopiero zostaną wydane.

Nasz gość opowiedział o swoich tekstach, sposobie tworzenia, anegdotach związanych zarówno z książkami jak i życiem prywatnym. Atmosfera na Sali była bardzo przyjazna i bardzo szybko powstała nić porozumienia. Uczestnicy zadawali pytania np. o ulubionego autora, sposób godzenia pisania z życiem domowym czy genezę powstania powieści.

Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a uczestnicy mogli zdobyć autograf na swoich egzemplarzach książek. Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią