Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodziliśmy w tym roku 10 maja. Uroczystość odbyła się w Sali wiejskiej w Rozdrażewie. Tradycyjnie świętowaliśmy wspólnie z naszymi czytelnikami i zaproszonymi gośćmi, przyjaciółmi biblioteki. Dyrektor Alicja Banaszek przedstawiała działania kulturalno-oświatowe oraz wyniki czytelnictwa za 2016 r. Najaktywniejszym czytelnikom zostały wręczone dyplomy oraz kupony rabatowe ufundowane przez Pana Wiktora Lindnera z Księgarni Lektorat Plus z Krotoszyna. Wyróżniliśmy 30 dorosłych czytelników oraz 22 uczniów. Pracownikom Biblioteki z okazji ich święta gratulacje i serdeczne życzenia złożył Wójt Mariusz Dymarski. Gościem specjalnym uroczystości był Michał Zawadka – autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży. Mistrz Polski Przemówień Publicznych. Założyciel Wydawnictwa Mind&Dream. Pan Zawadka gościł w Rozdrażewie już po raz czwarty. Tym razem, okazją do spotkania była promocja jego najnowszych książek z cyklu „Chcę być kimś! czyli jak osiągać cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone”. Jest to jedyna seria polskich książek dla młodzieży z zakresu rozwoju osobistego. Kim jestem – Co myślisz o sobie i o świecie? Skąd się biorą i czym są Twoje dogmaty? Jak wpływa na Ciebie Twoja przeszłość, rodzina, znajomi, szkoła? Czy masz prawo to zmienić? Jak zbudować swoją misję i zasady? Wiara w siebie – Jak zbudować poczucie własnej wartości? W jaki sposób uwierzyć w siebie? W jaki sposób działać, żeby nie podcinać sobie skrzydeł? Samodyscyplina – Jak określić swoje nawyki? Czy są dobre czy złe? Jak bardzo zależy od nich Twoja przyszłość? Czy możesz je zmienić i jak to zrobić? Jakie konsekwencje niesie za sobą wytrwałość w działaniu? Indywidualność – Jak zawalczyć o siebie w grupie? Jak nie bać się hejtu? Jak się wyróżnić? Jak budować swoją pozycję w szkole, w domu, wśród znajomych? Jak dogadać się z rodzicami? Jak asertywnie wypowiedzieć własne zdanie? Na te pytania czytelnik może znaleźć odpowiedź w I tomie, także na te pytania uczestnicy wspólnie z Michałem Zawadką szukali odpowiedzi.

Energia i moc, tak w skrócie można opisać całe spotkanie. Większość osób obecnych w sali nie miała okazji wcześniej uczestniczyć w warsztacie prowadzonym metodą coachingu. Po spotkaniu wyrażali swój zachwyt i podkreślali jego wyjątkowość.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.