Akademia Wyobraźni

Gminna Biblioteka Publiczna podsumowała czytelnictwo najmłodszych w 2017 roku. Spotkanie odbyło się 23 lutego w Sali wiejskiej. Zaprosiliśmy 65 naszych małych czytelników aktywnie wypożyczających książeczki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozdrażewie oraz Filii w Nowej Wsi . Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy. Jak się okazało, wielką atrakcją spotkania był spektakl teatru lalek „Akademia wyobraźni” z Lądka Zdroju. Dzieci i rodzice z zaciekawieniem obejrzeli sztukę o przygodach Stasia- młodego chłopca o szczerym sercu, który dzięki swej dobroci pomógł wielu osobom oraz zapobiegł wojnie w królestwie. Dzieci żywo reagowały na sytuacje, które działy się na scenie. Nie raz chórem pomagały bohaterowi w trudnych wyborach lub podpowiadały jak powinien się zachować. Godzinny spektakl, którego nie tylko dzieci słuchały zafascynowane został nagrodzony  gromkimi brawami.
Na zakończenie z rąk dyrektor biblioteki Alicji Banaszek oraz wójta Mariusza Dymarskiego najmłodsi czytelnicy odebrali dyplomy. Rodzice natomiast usłyszeli pochwały za rozwijanie i wspieranie czytelniczej pasji swoich pociech.