Wyjazd do Konarzewa i Zdun

W czwartek 26 sierpnia nasi Czytelnicy i Potomkowie Powstańców Wielkopolskich uczestniczyli w wyjeździe do Zdun i Konarzewa. Celem głównym wyjazdu było zapoznanie się z przebiegiem walk powstańczych na terenie Zdun w okresie od 3 stycznia do 21 lutego 1919 roku. W walkach o Zduny brał udział rozdrażewski oddział Powstańców Wielkopolskich. Wielu z Powstańców straciło życie lub zostało ciężko rannych. W planie wyjazdu było również zwiedzanie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Zduny i jej Filii w Konarzewie, Specjalnego Ośrodeka Szkolno – Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie, który mieści się w konarzewskim pałacu oraz Izby Muzealnej Zdunowskiego Ośrodka Kultury. Na zakończenie udaliśmy się na cmentarz parafialny w Zdunach, pod pomnik poległych w obronie Zdun Powstańców Wielkopolskich 1918/1919, gdzie towarzyszył nam proboszcz zdunowskiej parafii ks. mgr Krzysztof Śliczny. Wspólnie pomodliliśmy się, odśpiewali rotę, a następnie złożyliśmy wiązankę kwiatów oraz znicze.
Organizarotem wyjazdu była Gminna Biblioteka Publiczna w Rozdrażewie.