Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek uroczyście obchodzono w Rozdrażewie 15 maja. Tradycyjnie dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej zaprosiła wszystkich Bibliotekarzy z terenu gminy Rozdrażew, Wójta oraz Czytelników. Serdeczne życzenia, gratulacje oraz kwiaty złożyli Bibliotekarzom: w imieniu Wójta sekretarz UG Pani Barbara Biesiada, dyrektor SP Pan Krzysztof Broda oraz dyrektor GBP Pani Alicja Banaszek. Uroczystość była też okazją do wręczenia dyplomów najaktywniejszym Czytelnikom, wśród których na wyróżnienie zasługuje Czytelniczka z rekordową ilością wypożyczonych książek (99 wol.). Laureatów typowano na podstawie wypożyczeń od czerwca 2017 do maja 2018. W ten sposób uhonorowano 50 czytelników w wieku od 8 do 94 lat. Aktywne czytelnictwo czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej docenił również Pan Wiktor Lindner, właściciel Księgarni LEKTORAT PLUS z Krotoszyna, który ufundował talony rabatowe na zakup książki. Po części oficjalnej wszyscy obecni z zaciekawieniem wysłuchali wykładu dra inż. Pawła Baranowskiego o „Tajemnicach postrzegania”. Podczas trwającej uroczystości można było również podziwiać fotografie młodego fotografika Dominika Kowalskiego, ucznia Technikum Elektroniczno-Mechanicznego w Poznaniu w klasie o specjalności technik mechanik lotniczy. Prezentowane fotografie młody artysta wykonał, po połowie, w Polsce oraz w Portugalii podczas wyjazdu na praktyki zawodowe. Wielką frajdą dla wszystkich obecnych był udział w konkursie przygotowanym przez Dominika Kowalskiego, w którym należało poprawnie przyporządkować kraj do prezentowanego zdjęcia. Na zakończenie goście zostali poczęstowani kawą, herbatą oraz ciasteczkami.