Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim 24 października 2012 r.

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozdrażewie odbyło się w ZSP w Nowej Wsi spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz I klasy gimnazjum.

Wierzbicki jest autorem niezwykłych książek dla dzieci tj. „Afryka Kazika”, Dziadek i niedźwiadek”, „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”, „Wróżby dla Kuźmy” i dla nieco starszych „Mój chłopiec, motor i ja” oraz redaktorem archiwalnych listów słanych z Afryki przez Kazimierza Nowaka, a wydanych w zbiorze pt. „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd.

Nowowiejskiej młodzieży opowiedział o tym co sprawiło, że zaczął pisać książki, kto pierwszy opowiedział mu niezwykłą historię Kazimierza Nowaka, a kto zainspirował do napisania historii niedźwiadka żołnierza. Uczestnicy spotkania z zapartym tchem wsłuchiwali się w barwne opowieści i multimedialne prezentacje. Książki Łukasza Wierzbickiego, to przygoda, humor i wspaniała lekcja historii. Po spotkaniu, debiutujące w roli dziennikarek Dagmara, Julia oraz Joanna przeprowadziły z gościem wywiad do szkolnej gazetki.