Kalendarz wydarzeń w gminie Rozdrażew

Wycieczka Antonin – Odolanów 3 lipca 2011 r.

Uczestnicy zajęć Kółka Astronomicznego „Kasjopea”, Konkursu Wiedzy Astronomicznej oraz członkowie Rozdrażewskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii wzięli udział 3 lipca w wycieczce do Antonina i Odolanowa. W Antoninie zwiedzili Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów – perełkę architektoniczną Wielkopolski, gdyż jest to największy drewniany pałac w Polsce. Jedna z sal antonińskiego pałacu poświęcona jest Fryderykowi Chopinowi.

Z kolei w Odolanowskim Domu Kultury uczestnicy wycieczki obejrzeli wystawę fotografii astronomicznej, następnie Pan Józef Mederski opiekun Obserwatorium Astronomicznego przedstawił historię powstania i działania obserwatorium.

Wycieczka była jednym z zadań projektu „Kosmiczna Przygoda” dofinansowanego w ramach konkursu grantowego „Aktywna biblioteka” przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.