logo (1).png
Ogłoszenie o naborze na stanowisko Głównego księgowego

Klub Czytających Rodzin
“Poczytaj mi…”

Więcej ›

Klub Podróżnika
“Piąta Strona Świata”

Więcej ›

Kółko Astronomiczne
“Kasjopea”

Więcej ›

Dyskusyjny Klub Książki

Więcej ›

Przegląd Amatorskiej
Twórczości Artystycznej

Więcej ›

Witamy na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozdrażewie


 Gminna Biblioteka Publiczna w Rozdrażewie działa na terenie gminy wiejskiej położonej w dorzeczu Baryczy, na południu województwa wielkopolskiego, w powiecie krotoszyńskim. W skład gminy wchodzi 13 wsi.
Utworzenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozdrażewie nastąpiło w roku 1947 w oparciu o przepisy Dekretu z dnia 17 kwietnia 1946 r. o bibliotekach i opiece nad zbiorami bibliotecznymi. Biblioteka  rozpoczynając swoją działalność posiadała 149 książek. 
GBP w Rozdrażewie nie ogranicza swojej działalności wyłącznie do upowszechniania czytelnictwa. Prowadzi kartotekę wycinków prasowych dotyczących gminy, organizuje konkursy wiedzy dla młodzieży szkolnej, a od 2007 roku także konkursy fotograficzne i Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej. Biblioteka zapewnia także dostęp do szeroko pojętej kultury poprzez organizację wyjazdów do teatru, filharmonii, spotkań autorskich, prelekcji oraz koncertów. Od sierpnia 2009 roku Biblioteka aktywnie uczestniczy w PROGRAMIE ROZWOJU BIBLIOTEK.
Biblioteka posiada szeroki wachlarz propozycji kulturalnych dla różnych grup społecznych, co czyni ją niezwykle atrakcyjnym miejscem do spotkań i ciekawych, kształcących polemik.


Aktualności

Data publikacji:
17 maja „Kosmologia rozdrażewska” została zaprezentowana podczas 55. edycji Kaliskich Spotkań Teatralnych. Organizatorzy zaprosili spektakle z tea trów dużych i małych miast, przedstawienia bazujące na tekstach klasycznych i współczesnej...
Pokaż więcej
Data publikacji:
XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2015 dobiegł końca. Dziś w naszej Bibliotece grupie przedszkolaków bajki czytały ich mamy.
Pokaż więcej
Data publikacji:
"Zabierz swój mózg na spacer” W ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Gmina Biblioteka Publiczna w Rozdrażewie zorganizowała niecodzienne wydarzenie. Happening pod intrygującym tytułem „Zabierz swój mózg na spacer”, który (wierzymy głęboko :) ) zachęcił do czytania i spaceru...
Pokaż więcej
Data publikacji:
W piątek 27 lutego nasza Biblioteka organizuje spotkanie z pisarzem Łukaszem Wierzbickim. Na spotkanie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym, z klas I-III szkoły podstawowej oraz ich rodziców. Kiedy? - 27.02.2015 r., godz. 13:00, Gdzie? - Sala Wiejska w Rozdraż...
Pokaż więcej