Kalendarz wydarzeń w gminie Rozdrażew

Warsztaty literackie w Rozdrażewie 29 kwietnia 2011 r.

Młodzież należąca do Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rozdrażewie, oraz rozdrażewscy gimnazjaliści wzięli udział w spotkaniu z prof. dr hab. Piotrem Śliwińskim. Spotkanie miało charakter warsztatów i odbyło się w ramach projektu „Czego nauczy nas Czesław Miłosz” realizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Dzięki uprzejmości Ks. Proboszcza Sławomira Siewkowskiego, warsztaty odbyły się 29 kwietnia w przytulnej i nastrojowej salce kominkowej w Domu Katechetycznym. Dyskusja toczyła się m. in. wokół takich wierszy poety jak „O książce” oraz „Tak mało”. Prof. P. Śliwiński z ogromną swadą starał się przybliżyć uczestnikom spotkania twórczość Miłosza, obalając stereotypowe postrzeganie jej jako trudnej i niedostępnej przeciętnemu czytelnikowi.

Warsztaty zorganizowano w ramach obchodzonego Roku Czesława Miłosza. Osoby uczestniczące w spotkaniu mogą dodatkowo wziąć udział w konkursie na mini-esej dotyczący twórczości poety i refleksji ze spotkania. Nagrodą główną będzie wycieczka „Śladami Miłosza”.