V Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej 7 października 2012 r.

W niedzielę 7 października odbył się V Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej. Podobnie jak w latach ubiegłych na wystawie zostały zaprezentowane prace lokalnych twórców, którzy już po raz kolejny wzięli udział w wystawie oraz kilku artystów amatorów z poza gminy.

Publiczność uczestnicząca w wernisażu mogła podziwiać malarstwo, rysunek, fotografie, haft, koronki, biżuterię, wyroby z gliny i ze słomy, kwiaty z bibuły, obrazy wypalane w drewnie, kowalstwo artystyczne oraz papierową wiklinę.

W programie artystycznym swoje talenty zaprezentowali seniorzy z Klubu Seniora "Aktywni", Zespół Ludowy „Studzianna”, Dagmara Juskowiak, Dariusz Rupociński oraz Zespół Biesiadno-Chóralny „Tuchorzacy”.

Debiutujący w roli konferansjerów Milena Duda oraz Szymon Poczta przeprowadzili mini wywiad z młodą lokalną pisarką Karoliną Król. Artyści jak i prowadzący rozbawili publiczność tak, że nikt nie czuł się znudzony ponad trzygodzinnym programem artystycznym. Po koncercie dyrektor biblioteki Alicja Banaszek wręczyła wszystkim artystom amatorom podziękowania i upominki. Na zakończenie był tort, kawa i spontaniczne tańce. Rozbawionej publiczności do tańca przygrywał zespół „Studzianna”.