Klub Czytających Rodzin
“Poczytaj mi…”

Więcej ›

Klub Podróżnika
“Piąta Strona Świata”

Więcej ›

Kółko Astronomiczne
“Kasjopea”

Więcej ›

Dyskusyjny Klub Książki

Więcej ›

Przegląd Amatorskiej
Twórczości Artystycznej

Więcej ›

Święto Amatorskiej Twórczości!

Artystyczny i fantastyczny weekend w Rozdrażewie czyli …
VI Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej, który odbył się 5 i 6 października w Sali Wiejskiej w Rozdrażewie. Organizatorzy, Gminna Biblioteka Publiczna i Urząd Gminy w Rozdrażewie zadbali by program tegorocznego Przeglądu był bardzo atrakcyjny.
W sobotę 5 października mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym koncercie CeZika. Natomiast w niedzielę 6 października na scenie w Sali Wiejskiej w Rozdrażewie przez ponad 3 godziny swój dorobek artystyczny prezentowali artyści amatorzy. Wystąpili: Joanna Bochna, Aleksandra Roszak, Dagmara Juskowiak, Zespół Śpiewaczy „Kalina”, Zespół Śpiewaczy Klubu Seniora „Aktywni”, Teatr „Gracja”, zespół „Bez Sensu”, Zespół „Babiniec”, Grupa Bębniarzy, Monika Rupocińska i Roksana Paterczyk oraz Dariusz Rupociński. Podobnie jak w latach poprzednich na wystawie zaprezentowano rękodzieło tj. wyroby ze słomy Piotra Barańczaka ; fotografie: Antoniego Króla, Zdzisława Pautera, Tadeusza Pachciarza ; kwiaty z bibuły Haliny Wałęsowej ; ręcznie robioną biżuterię Patrycji Kozłowskiej i Moniki Hordeciej ; rysunki: Klaudii Kramarczyk, Beaty Stęclik, Szymona Nowaka i Grzegorza Szkudłapskiego ; film Jarosława Banaszka i Tomka Plucińskiego ; hafty i koronki Jadwigi Szczepaniak, Czesławy Podemskiej i Teresy Poczta.

W roli konferansjerów tym razem wystąpili Milena Duda i Jacek Krzekotowski. Po występach jak zwykle była kawa i ciasto, które przygotowały panie z KGW w Rozdrażewie. Wszystkiemu z ogromnym zachwytem przyglądała się Pani Agata Siwiak – kulturoznawczyni, kuratorka oraz producentka projektów teatralnych i interdyscyplinarnych, w tym projektu Wielkopolska: Rewolucje – gość specjalny, przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego.