Klub Czytających Rodzin
“Poczytaj mi…”

Więcej ›

Klub Podróżnika
“Piąta Strona Świata”

Więcej ›

Kółko Astronomiczne
“Kasjopea”

Więcej ›

Dyskusyjny Klub Książki

Więcej ›

Przegląd Amatorskiej
Twórczości Artystycznej

Więcej ›

Spotkanie z Olgą Rudnicką

Młoda pisarka Olga Rudnicka oczarowała rozdrażewskich gimnazjalistów. Spotkanie pisarką zorganizowała Gminna Biblioteka w Rozdrażewie we współpracy z Krotoszyńską Biblioteka Publiczną im. Arkadego Fiedlera oraz ZSP w Rozdrażewie. W spotkaniu, które odbyło się 2 grudnia uczestniczyli uczniowie drugich i trzecich klas gimnazjum.
Olga Rudnicka zadebiutowała w 2008 r., wydając „Martwe Jezioro”. Do chwili obecnej ukazało się 8 jej powieści : „Czy ten rudy kot to pies”, „Zacisze 13”, „Zacisze 13 Powrót”, „Lilith”, „Natalii 5”, „Drugi przekręt Natalii” oraz „Cichy wielbiciel”.
Do tej pory nie mogę uwierzyć, jak mówią do mnie "Olga Rudnicka - pisarka". Przecież to w ogóle do mnie nie pasuje! - mówiła na spotkaniu młoda autorka kryminałów. - Większość z napisanych przeze mnie książek luźno bazuje na moich snach. Dlatego są takie pokręcone i tajemnicze.
Podczas spotkania Olga humorystycznie i żywiołowo opowiadała o swoim życiu, pasjach, pisarstwie i pracy zawodowej. Na co dzień pracuje jako asystentka osób niepełnosprawnych. Swoją osobowością zauroczyła słuchaczy do tego stopnia, że po oficjalnym spotkaniu odbyły się jeszcze długie rozmowy z grupą gimnazjalistów żywo zainteresowanych życiem i twórczością Olgi.