Odjazdowy Bibliotekarz 20 maja 2012 r.

...no to pojechaliśmy z fasonem :)

Rozdrażewska Biblioteka po raz pierwszy dołączyła do akcji "Odjazdowy Bibliotekarz" i już myślimy z uczestnikami o kolejnym rajdzie. W tym roku pojechało z nami prawie 30 osób w wieku od 7 do 50+. Piękna pogoda, trasa wśród pól i liczne atrakcje sprawiły, że nikt z uczestników nie odczuł trudów ponad dwudziestokilometrowego pedałowania. Zwiedziliśmy Izbę Regionalną Ziemi Rozdrażewskiej oraz Izbę lekcyjną z dawnych lat w Szkole Filialnej w Dzielicach, gdzie Pani Beata Biernacka z ogromną pasją opowiedziała nam o historii szkoły oraz zgromadzonych eksponatach. W znakomitych humorach dotarliśmy do ogródka Jana Pawła II i z wielkim apetytem pałaszowaliśmy kiełbaski upieczone przy ognisku. Uczestnicy powymieniali się przeczytanymi książkami. Na koniec dużo radości sprawiła nam zabawa w kalambury.

Pozdrawiamy wszystkich uczestników rajdu, a w szczególności najmłodszą uczestniczkę Zuzię. Do zobaczenia za rok!

Autorką wszystkich fotografii jest Jolanta Bałęczna.