Klub Czytających Rodzin
“Poczytaj mi…”

Więcej ›

Klub Podróżnika
“Piąta Strona Świata”

Więcej ›

Kółko Astronomiczne
“Kasjopea”

Więcej ›

Dyskusyjny Klub Książki

Więcej ›

Przegląd Amatorskiej
Twórczości Artystycznej

Więcej ›

Internetowa biblioteka e-booków NASBI

Data publikacji:

Witamy w Naukowej Akademickiej Sieciowej Bibliotece Internetowej.
informujemy, że wykupilismy dostęp do internetowej biblioteki e-booków NASBI. Można z niej korzystac w naszej Bibliotece nieodpłatnie. Osoby chcące korzystać
z czytelni e-booków w domu muszą zgłosić się do naszej Biblioteki po kod dostępu.
Na Platformie NASBI dostępnych jest ok 2500 e-booków, głównie polularno-naukowych
i naukowych.
Polecamy korzystanie z platformy NASBI szczególnie studentom.

Ilość kodów dostępu jest ograniczona.

NASBI jest internetową biblioteką e-booków, skierowaną do szerokiego grona czytelników, dla których wiedza i rozwój osobisty przełożone na naukowe i zawodowe kompetencje są kluczowe w postrzeganiu swojej przyszłości.

NASBI to oparta na nowoczesnej technologii platforma edukacyjna dostępna dla studentów, pracowników, przedstawicieli kadry zarządzającej i kadry akademickiej, którzy w ramach instytucji (np. uczelni lub szkoły, przedsiębiorstwa, biblioteki) otrzymali dostęp do e-bookowych zasobów wypożyczalni. Dowiedz się, jak z nich korzystać w nowoczesny, wygodny i błyskawiczny sposób. Jak czerpać z doświadczeń tysięcy autorów, profesjonalistów, naukowców i uznanych specjalistów.

NASBI adresowane jest do firm, uczelni wyższych, bibliotek, jednostek samorządowych; obecnie nie jest dostępne dla osób prywatnych. Użytkownik może korzystać z bogatej oferty książkowej. Czytanie odbywa się za pomocą komputera lub innego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową (wymagana obsługa HTML4 lub Flash) oraz dostęp do internetu. 

Jak korzystać z NASBI?

Aby wyszukać interesującą Cię książkę, możesz skorzystać z rozbudowanego drzewa kategorii widocznego przy lewej krawędzi okna przeglądarki lub z wyszukiwarki, która pozwala na przeszukiwanie zasobów według tytułu, opisu, autora, ISBN oraz wydawnictwa. Lista książek spełniających zadane kryteria wyszukiwania zawiera informacje o:

  • tytule,
  • autorze,
  • liczbie dostępnych egzemplarzy (to informacja o tym, ile kopii danej książki jest dostępnych w ramach abonamentu wykupionego przez Twoją firmę lub instytucję),
  • czasie, na jaki książka może zostać wypożyczona (po jego upływie e-book zostanie automatycznie zwrócony do biblioteki).

Aby rozpocząć lekturę książki, która Cię interesuje, kliknij przyciskPożycz widoczny obok tytułu. Książka trafi na Twoją półkę i będziesz mógł z niej korzystać przez ustalony czas (widoczny w polu Czas wypożyczenia). Jeżeli liczba dostępnych egzemplarzy wynosi zero, oznacza to, że wszystkie licencje zostały wykorzystane. W takim wypadku musisz zaczekać, aż inni pracownicy Twojej instytucji zwrócą kopie interesującej Cię książki. Jeżeli czas wypożyczenia wynosi na przykład 14 dni, to po jego upływie kopia książki zostanie automatycznie zwrócona do puli biblioteki i inne osoby będą mogły z niej skorzystać. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś ponownie wypożyczył tę samą pozycję. Wypożyczone przez Ciebie książki są widoczne na półce, która wyświetla się bezpośrednio po zalogowaniu się na koncie. Aby przejść do lektury e-booka znajdującego się na półce, wystarczy kliknąć jego okładkę, a potem wybrać opcję Czytaj. Istnieje możliwość oddania książki przed czasem. Aby dokonać zwrotu, należy kliknąć miniaturę okładki na półce, a następnie wybrać opcjęOddaj.