Życzenia 2024.jpg

Klub Czytających Rodzin
“Poczytaj mi…”

Więcej ›

Klub Podróżnika
“Piąta Strona Świata”

Więcej ›

Kółko Astronomiczne
“Kasjopea”

Więcej ›

Dyskusyjny Klub Książki

Więcej ›

Przegląd Amatorskiej
Twórczości Artystycznej

Więcej ›

Witamy na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozdrażewie


 Gminna Biblioteka Publiczna w Rozdrażewie działa na terenie gminy wiejskiej położonej w dorzeczu Baryczy, na południu województwa wielkopolskiego, w powiecie krotoszyńskim. W skład gminy wchodzi 13 wsi.
Utworzenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Rozdrażewie nastąpiło w roku 1947 w oparciu o przepisy Dekretu z dnia 17 kwietnia 1946 r. o bibliotekach i opiece nad zbiorami bibliotecznymi. Biblioteka  rozpoczynając swoją działalność posiadała 149 książek. 
GBP w Rozdrażewie nie ogranicza swojej działalności wyłącznie do upowszechniania czytelnictwa. Prowadzi kartotekę wycinków prasowych dotyczących gminy, organizuje konkursy wiedzy dla młodzieży szkolnej, a od 2007 roku także konkursy fotograficzne i Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej. Biblioteka zapewnia także dostęp do szeroko pojętej kultury poprzez organizację wyjazdów do teatru, filharmonii, spotkań autorskich, prelekcji oraz koncertów. Od sierpnia 2009 roku Biblioteka aktywnie uczestniczy w PROGRAMIE ROZWOJU BIBLIOTEK.
Biblioteka posiada szeroki wachlarz propozycji kulturalnych dla różnych grup społecznych, co czyni ją niezwykle atrakcyjnym miejscem do spotkań i ciekawych, kształcących polemik.


Aktualności

Data publikacji:
W ten niezwykły czas Świąt Bożego Narodzenia życzymy naszym Czytelnikom i Przyjaciołom magicznych chwil w gronie najbliższych. Wierzymy, że ten wyjątkowy czas wypełni Was energią, siłą i optymizmam dzięki czemu 2018 rok będzie jeszcze l...
Pokaż więcej
Data publikacji:
Sławomir Koper - jeden z najbardziej popularnych pisarzy historycznych. W latach 2009-2012 sprzedano około 430 tys. jego książek. Pozycje jego autorstwa wielokrotnie znajdowały się na listach bestselerów. W swoich książkach przedstawia historię mało znane fakty, zapomniane lub pomijane w „oficjalnych...
Pokaż więcej
Data publikacji:
Marta Kielczyk - dziennikarka, prezenterka telewizyjna, autorka książki 'Wpadki. Grzechy językowe w mediach" oraz laureatka tutułu Mistrz Mowy Polskiej Vox Poluli 2006.
Pokaż więcej
Data publikacji:
Zapraszamy młodzież na spotkanie dyskusyjne pt. "Gry komputerowe". 30 czerwca 2017 r. w siedzibie Biblioteki, godz. 17:00. Dyskusję poprowadzi Karolina Król.
Pokaż więcej